Archiv tagů: auto moto

Značka Renault upadá…

Renault vyprodává přeplněné sklady a nabízí celkem slušnou slevu model Megane generation by měl být levnější o 70000 korun .Tento  francouský koncern vlastnící značku DACIA nebo KIA motors má problém , o její auta není velký zájem prodeje klesají , navzdory tomu DACIA se svým veleuspěšným modelem  DUSTER  táhne celý koncern nahoru takže se renault dostal na přední žebříčky v prodejnosti aut .

2011 Megane CCčísla jsou krásná věc , a statistiky také, vše se dá tak neuvěřitelně  ovlivnit .Meziročně se její prodej zvýšil o 14 procent.

Růst zaznamenala společnost ve všech regionech. V Evropě prodej stoupl o 7,4 procenta na 1,64 milionu. Podíl Renaultu na celosvětovém trhu loni činil 3,7 procenta. Výsledky zahrnují prodej značek Renault, Dacia a Renault Samsung. Jejich součástí není prodej vozů značky Lada, které vyrábí ruská automobilka AvtoVAZ. Renault má v ruské firmě podíl 25 procent.Prvním náznakem problémů je ohlášený prodej akcií VOLVA jímž je vlastníkem ze 21 % a jak společnost sama prohlásila chce snížit svoji zadluženost a získat zpět svůj investiční rating

renault-megane-renaultsport-16-09-09ale zpět ke slevám .

Radikální snížení ceny od 45 tisíc korun se týká jen dvou specifikací hatchbacku Generation. Základní model má klimatizaci, tempomat, palubní počítač, centrální zamykání a elektrické ovládání předních oken. O 10 tisíc dražší Generation Authentique přidává rádio, elektricky nastavitelná zrcátka a loketní opěrku.

Podobné zvýhodnění se týká i dalších Renaultů. Například běžné verze Méganu jsou zlevněné o 15 tisíc, sedan Fluence se po slevě 25 tisíc dá pořídit od 249.900 Kč.

mmmmmmmmmmmmmVlajková loď megan generation nabízí velmi slušný poměr cena / solidní auto .Tato nízkonákladová verze nemá šanci oslňovat výbavou bohužel ani motor nemá šanci oslnit línější šestnáctci stovka která dokáže rozvinout svoji celou sílu až ve 4tisících otáček není příliš dobrou volbou,bohužel v této chvíli není šance vychutnat zvukový projev motoru je nutné řadit na vyšší rychlostní stupeň , bohužel nepříliš dobré zpracování plastů v interiéru dává o sobě skřípáním a vrzáním vědět . Přesto je to velmi vzhledově povedené auto a jak koncern doufá povede se mu prorazit ve své třídě.

Auto nebo letadlo ?

Auto nebo letadlo to si říkám, Bugatti Veyron nejrychlejší auto na planetě dosahující rychlosti 460 KM/H

2012-bugatti-veyron-red

Koncern VW se rozhodl ještě než se je pokusí někdo porazit upevnit si prvenství na žebříčku nejrychlejších aut tím že vyvine rychlejší motor pro bugatti veyron pro auto kterému se nedá říct jinak než TO auto

Bugatti-Veyron-expensive-car

Koncern VW vyvinul auto které snoubí krásu ,ladnost, rychlost v jedné osobě . Tento osmilitrový šestnáctiválec čtete dobře – jsou to úctyhodné parametry ,z nuly na 100 za 2.5 vteřiny což se dá srovnat s nejrychlešími motorkami typu Yamaha V-Max atd. ale motorka má výhodu jen v kilech nebo spíš v metrákách

2006-bugatti-veyron-targa-

Bohužel i přes elegantnost toho to vozu to má jeden háček a tou je cena a provoz . Cena se pohybuje okolo 30 000 000 . Při maximální rychlosti každou minutu pálíte pět litrů benzínu. Musíte tankovat co nejvíc oktanů. Pokud je riziko, že budete používat nekvalitní benzín, inženýři od Bugatti vám auto trochu podtuní.

 

 

Nejezděte přes díry moc ostře. Jeden prasklý elektron vás bude stát cca 600 000,-

Pneumatiky (komplet) stojí 300 000,-. Přezutí je ovšem tak komplikované, že za výměnu kol dáte cca milion korun. Pokud pojedete maximálkou déle než čtvrt hodiny (ukažte nám takovou silnici), vzdají to gumy. A vás tedy bude každá ta minuta stát zhruba 60 000,-

Naučte se řadit, jinak vás to přijde draho. Výměna speciální spojky Ricardo přijde na dva miliony. A dokážete si představit tu pojistku ? nebo nedej bože kdyby to do vás nějaký blb napálil ? nevím jak vy ale já si to představit radši ani nechci , nic méně je to nejkrásnější , nejrychlejší a nejdražší auto které koncern vyrobil přesto že je tak drahé prý koncern na něm prodělává věříte jim ?

Top Gear 2013

Novým rokem začne i nový díl populárního seriálu TOP GEAR vysílat se bude na štěpána tj. 26.12 ve stejně bláznivé trojici  Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond .Tato již devatenáctá série se těší velké oblibě nejen ve Velké Británii ale i po celém světě

top_gear

Rokem 2006 odstartovala první bláznivá série recencí aut ať za pár korun či za pár milionů, bláznivých úkolů plněných po celém světě .My by jsme se rádi vrátily k jedné epizodě vysílané v roce 2006 kde měla naše trojice  koupit auto přes internet v bolíviji a nejlépe čtyřkolku , ukázalo se že to nebyl nejvhodnější nápad tak jako vždy….

top gear clarkson atom faceMayovo červené Suzuki Samurai bylo v inzerátu modré a Clarksonův Range Rover měl mít osmiválec o objemu 3,9l se vstřikováním paliva, ale na raftu po řece mu spolu s ostatními auty připlul Range s menším motorem s karburátory. Hammondův Land Cruiser byl v pořádku… až na to, že nestartoval.

top-gear-bolivia_std.original

Z tohoto říčního břehu se trio se svými stroji vydalo tisíc mil k pobřeží Tichého oceánu do Chile skrze celou Bolívii. Po náročné cestě skrz džungli je čekala bolivijská Silnice smrti, nejnebezpečnější silnice na světě, přejezd soptícího vulkánu a konečně sjezd velice prudkého svahu k pobřeží Pacifiku. Hammondovo auto se zde ale dalo do pohybu samo a při přemetech se ulomilo kolo. Hammond tak trasu těsně nedokončil, kdežto Clarkson a May dojeli.