Krbová kamna nejen levné topení

Ty doby jsou dávno pryč jak říkala naše babička to už je dávno ale vývoj ve směru levného a ekologického topení postoupil o notný kus dopředu.

Dnes už i do tohoto odvětví nastoupili počítače a musíme řici díky bohu , dnes se díky jim z obyčejných kamen na tuhá paliva především uhlí stal interiérový doplněk s nejlevnějším  zdrojem tepla . Ne každý má na plyn nebo na vytápění elektřinou která z vás taky vytáhne těžce vydělané peníze , další alternativou je tepelné čerpadlo ale v jeho neprospěch hovoří vysoká pořizovací cena řádově 250 tisíc a výše .

interierovy-kotel-verner-13-10-267

Proto dnešní situace nahrává především ekologickému vytápění mimo jinné i krbovým kamnům a vložkám které díky relativně nízké pořizovací ceně a nízkým provozním nákladům .Dnešní spičková krbová kamna pořídíte do 50 tis. což je o proti konkurentům směšné .

Dnešní krbová  kamna a vložky dokáží vytvořit v interiéru pohodu a kouzlo domova tak jak ho známe kdysi z kachlových kamen našich babiček s dnešním moderním vzhledem a vysokou účiností až 87% jsou jedničkou ve vytápění .

Ovšem kdysi to bylo tak „máme kamna můžeme topit “ dnes je bohužel i tohle věda zručný kutil to zvládne,  ostatním doporučíme ať se obrátí na odborníky protože s velkým výběrem kamen a širokou škálou účinností přes tah  komína a výkonu kamen ( ten je asi nejdůležitější prvek kamen ) se z toho stává neuvěřitelná věda. Orientační výpočet říká že u starší zástavby by jsme měli počítat na 20m3 1kw výkonu , pokud zvolíme špatný výkon kamen odsoudíme kamna k brzkému zániku .

krby

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes