Miliony Indů slaví …

Každá kultůra každý národ slaví po svém , mají své zvyklosti podle kterých slaví tísíc let a nikdy jinak .

V něděli se miliony indů ponořilo do posvátné řeky Gangy aby očistili svou duši a smyli ze sebe svoje hříchy . Svátek který je pro nás evropany  až nepochopitelně dlouhý potrvá do 10. března při němž na soutoku gangy a Jamuny očistí svou duši až 10 milionů lidí z celé Indie .

ganga

  Tento svátek považován za největší shromáždění lidí na světě dobře no a co . My se podíváme na tento  rituál z trochu jinného  úhlu .

Řeka Ganga je jedna z nejšpinavějších řek na světě obléhá jí sedm velkých měst , obrovské nad národní podniky vypouštějí spolu  s městy obrovské množství odpadků a další velký problém je nedokonalé spalování zesnulých jejich zbytky těl pak házejí do řeky  . To je dnešní  Ganga nejšpinavější řeka světa .

ghanga2

Bohužel náprava není snadná a asi  k ní jen tak nedojde  na vině je sama víra , ve vyspělých zemích se toto řeší čističkami , v Indii to není možné protože se věří že by přišla o své kouzelné účinky  a to už je argument . Hnilobný zápach  červy pokryté břehy ne tedy všude ať  jsme upřímní a k tomu desítky milionů lidí očišťující se ,sebe  a svou duši  se tak rázem stává průserem č. 1 protože pokud lidstvo zahyne na nějaký nový mor nebo vir tak to bude z těchto vod.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Napsat komentář